• Categories
  • Els partits del MIC a Sant Feliu de Guíxols

    07/04/2017
    L'equip de l'Escola de Futbol Sant Feliu que va guanyar la final de consolació l'any 2015 (ARXIU TG)

    El Torneig Internacional de Futbol Base MIC (Mediterranean International Cup) arriba aquest any a la seva 17a edició i a la nostra ciutat es viuran quatre dies de partits, del 12 al 15 d’abril.

    Destacarà el dissabte al matí, amb els quarts de final, on hi ha la possible presència a Sant Feliu d’equips com el Manchester United, RCD Espanyol, Aspire Academy, Villarreal CF, Bayern de Munic, Aspire Dreams, Shaktar Donetsk i FC Barcelona.

    La competició es disputarà a 24 seus de municipis de la demarcació de i comptarà amb la presència de més de 280 equips de futbol, que provenen de 42 països diferents dels cinc continents.

    El MIC, un any més, segueix defensant els mateixos valors dels seus inicis: l’esforç, la constància, el respecte i el treball en equip.

    Des dels seus inicis, el MIC ha comptat amb la participació de grans jugadors de primera línia actual com ara Leo Messi, Neymar, Gerard Piqué, Sergi Roberto, Jordi Alba, Lucas Leiva, Philippe Coutinho o Sergi Busquets quan estaven en la seva etapa de formació.

    TV3 i diferents mitjans de comunicació faran una exhaustiva cobertura de l’esdeveniment.

    Aquesta és la taula de les competicions que se celebraran a la nostra ciutat:

     

    CAMP DE FUTBOL DE MASCANADA – JOSEP SUNYER

    Dimecres 12
    10,00 h. AEC MANLLEU – KAPTIVA SPORTS ACADEMY
    11,00 h CF BADALONA – FC L’ESCALA
    12,00 h. ALBORAYA UD – CARIBBEAN FC
    13,00 h. UE SANT ANDREU – CD BLANES

    Dijous 13
    09,00 h. USA SOCCER STARS – MACCABI YAFO
    10,00 h. FC L’ESCALA – ASPIRE FOOTBALL DREAMS
    11,00 h. NPM SOCCER CLUB – CFB MARC BARTRA
    12,00 h. AC FUTBOL SABANA SPORTS – CD LLAMORO
    15,00 h. RUSH SOCCER CLUB – UNIO ESPORTIVA QUART
    16,00 h. PRIDE SOCCER CLUB – PALAMOS CF
    17,00 h. ALPHENSE BOYS – CFB MARC BARTRA
    18,00 h. ADELANDE UNITED FC – UE SANT ANDREU
    19,00 h. SOCRATES VALENCIA FC – KAPTIVA SPORTS ACADEMY

    Divendres 14
    09,00 h. 3º SORTEIG 1 – 4º SORTEIG 1B
    10,00 h. 3º SORTEIG 3 – 4º SORTEIG 3B
    11,00 h. 3º SORTEIG 5 – 4º SORTEIG 5B
    12,00 h. 3º SORTEIG 7 – 4º SORTEIG 7B
    13,00 h. 3º SORTEIG 14 – 4º SORTEIG 14B

     

    CAMP DE FUTBOL DE VILARTAGUES

    Dimecres 12
    09,00 h UE MANLLEUTER – FUTBOL BASE CD BLANES
    10,00 h. RCD ESPANYOL – CIBAO FC
    11,00 h VILLARREAL CF – AC BREA
    12,00 h EF SANT FELIU – FC BAYERN MÜNCHEN
    13,00 h. CE SABADELL – UNIO ESPORTIVA QUART

    Dijous 13
    09,00 h. STRYX DUBAI – ALBORAYA UD
    10,00 h. FUTBOL CLUB MANLLEU – EF SANT FELIU
    11,00 h. KAPTIVA SPORTS USA ESCOLA – FUNDACION PRIVADA HERMES
    12,00 h. CD BLANES – ADELAIDE UNITED FC
    15,00 h. ALBORAYA UD – WORLD FOOTBALL ASSOCIATION
    16,00 h. FOOTBALL CLUB HELLENIC – EF SANT FELIU
    17,00 h. KAPTNA SPORTS USA CAMPS – CD BLANES
    18,00 h. KAS EUPEN – EASTERN FC

    Divendres 14
    09,00 h. 1º GRUP D – 2º GRUP E
    10,00 h. 1º GRUP G – 2º GRUP B
    11,00 h. 1 º GRUP L – 2º GRUP M
    12,00 h. 1º GRUP O – 2º GRUP J
    13,00 h. 3º SORTEIG 13 – 4º SORTEIG 13B
    18,00 h. GUANYADOR F CONS B 9 – GUANYADOR F CONS B 10
    19,00 h. GUANYADOR F CONS B 11 – GUANYADOR F CONS B 12

    Dissabte 15
    Jornada internacional
    09,30h. GUANYADOR F FINAL 21 – GUANYADOR F FINAL 22
    10,30 h. GUANYADOR F FINAL 23 – GUANYADOR F FINAL 24
    11,30 h. GUANYADOR F FINAL 25 – GUANYADOR F FINAL 26
    12,30h. GUANYADOR F FINAL 27 – GUANYADOR F FINAL 28

     


    Últimes Notícies

    (c) A.C.O.G., 2018. - NIF G55273130 Tribuna Ganxona, diari digital de Sant Feliu de Guíxols - Versió 2.0

    Aquest lloc web utilitza cookies per tal que tinguis la millor experiència d'usuari. Si segueixes navegant estàs donant el teu consentiment per a l' acceptació de les esmentades cookies i l' acceptació de la nostra política de cookies, clica l'enllaç par a més informació.plugin cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies